Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×

O NÁS

Představte si, že nakupujete umění. A ještě lépe - že nakupujete umění z domova. Jsme ArtBanana a chceme změnit zažitou představu toho, že originální obraz si může dovolit jen málokdo. 

V České republice existují stovky soukromých galerií, které nabízí k prodeji umělecká díla tradičním způsobem. Rozhodli jsme se spojit nabídku těchto galerií na jediném webu, abychom nákup udělali co nejjednodušší a nejpohodlnější. Zaměřujeme se na mladou a střední generaci umělců a zároveň vybíráme cenově dostupná díla, čímž chceme konkurovat výzdobě bytů sériovými obrazy z obchodních řetězců a nahradit je originálním uměním. ArtBanana podporuje umělce i galerie a snaží se oživit umělecký trh novou možností online galerie.


ArtBanana je místo, kde najdete dostupné prověřené originály z galerií online.


Loga a info ke stažení.


Galerie a umělci

ArtBanana má ambici do své online nabídky pojmout co nejširší škálu profesionálních uměleckých děl. Pokud máte zájem nabídnout svá díla prostřednictvím ArtBanany, neváhejte nás kontaktovat na [email protected], pro více informací klikněte ZDE.


Zákazníci

Objednejte si prostřednictvím portálu ArtBanana originální umělecké dílo ať už jste kdekoli a my vám ho během několika dní dopravíme až domů.


Proč je originál lepší než reprodukce? 

Chodíme na výstavy, obdivujeme slavná umělecká díla, ale doma nám visí plakát za pár stovek ze stejného obchodu, kde jsme si koupili noční stolky. Proč? Vždyť umění neznamená jen Manet či Picasso, umění není jen pro slavné a bohaté. V České republice je 6 vysokých uměleckých škol a kolem 300 soukromých prodejních galerií, díky čemuž můžeme najít celou řadu originálů, které ačkoli hodnotou mnohonásobně převyšují reprodukce, často nemusí stát více. 


Jaká díla u nás najdete? 

Na ArtBananě najdete pečlivě vybraná díla od profesionálních umělců, která se nachází buď v depozitářích konkrétních galerií nebo přímo v ateliérech umělců. U každého díla je uveden autor a jeho životopis s přehledem výstav. 

Speciální druhem děl jsou tzv. digitální tisky – jedná se o nejmodernější druh grafického listu, kdy je rozmnoženina uměleckého díla vytvořena za pomoci moderní techniky. Tisky jsou většinou zdigitalizované detaily existujících originálů vytištěné v limitované sérii.


Jak vybírat? 

Zásadní je, aby se vám dílo líbilo – neřešte, zda mu „rozumíte“ nebo ne. Řiďte se pouze svými smysly podobně jako například u hudby, u které také dokážete říct, zda se vám konkrétní píseň líbí nebo ne. 

Využijte naše filtry. Sháníte obraz na konkrétní místo? Vybírejte podle velikosti, stylu či barev. Máte cenový limit? Více než polovina našich děl je pod 5 tis. Kč. 


Umění jako investice?

Jsou dvě možnosti, jak přistoupit k investování do umění. Buď vsadit na prověřené autory nebo pomocí intuice vyhledat díla od mladých autorů na začátku své kariéry. U nás můžete udělat obojí. Máte-li investiční chutě a potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat. 


 


Partneři